WATER GRINDING MACHINES

Szlifierki wodne, potocznie nazywane niechlapkami, są autorskimi maszynami naszej firmy. Urządzenia tej grupy zostały zaprojektowane w celu precyzyjnego szlifowania przy użyciu papieru wodnego lub tarczy diamentowej o odpowiednio dobranej gradacji.

Niewątpliwą zaletą szlifierek wodnych jest opatentowany układ polewania tarczy oraz bezpośrednie odprowadzanie wody wraz z pyłem po szlifowaniu. Konstrukcja naszego systemu chłodzenia nie pozwala na rozchlapywanie cieczy poza tarczę co znacznie poprawia ergonomię przy szlifowaniu na mokro.

Szlifierki wodne są stosowane głównie do ręcznego, precyzyjnego usuwania dolotów odlewniczych a także do szlifowania bursztynu. Bursztyn podczas obróbki wymaga chłodzenia, co zapobiega powstawaniu przebarwień na jego delikatnej powierzchni. Wbudowane chłodzenie tarczy szlifierki wodnej nie dopuszcza do powstawania tego typu uchybień.

W grupie produkowanych szlifierek wodnych znajdują się maszyny nastolne oraz wolnostojące. Wolnostojąca Szlifierka Wodna SW1 posiada dodatkową pompę zapewniającą zamknięty obieg cieczy oraz zespół filtrujący wodę od osadu po szlifowaniu. W przypadku wersji SW1 eco należy samemu zapewnić dopływ wody oraz usuwanie mętnej wody po obróbce.

Maszyny z tej grupy, na życzenie klienta, mogą zostać wyposażone w dodatkowy stolik uchylny pozwalający na szlifowane kamienia pod dowolnie wybranym kątem w zakresie od 0 do 45 stopni. Jest to bardzo duże udogodnienie w przypadku potrzeby przygotowania kostek lub innych symetrycznych kształtów bursztynowych.

Przejdź do góry strony